Przeskocz do treści

Warsztaty gry na skrzypcach

indywidualne
zapisy
przedział wiekowy: 7+ 7+

Czy wiecie, że podczas gry na instrumencie zaangażowany jest cały człowiek? Zmysł słuchu, wzroku, motoryka, uczucia, rozsądek! Regularnie muzykujące dzieci mają rozwinięte połączenie między obiema półkulami mózgu ponad przeciętną, a wiadomo, że odpowiednia synchronizacja obu półkul mózgowych jest kluczem do umiejętności ścisłego, analitycznego wnioskowania oraz przeprowadzania syntezy.

Zajęcia prowadzą: Olena Kholodkova (wtorek i czwartek), Adam Prucnal (poniedziałek)

Opłata: 65 zł/45 min

90 zł/45 min (instruktor Adam Prucnal)

Lekcje ustalane są indywidualnie z instruktorem

Zapisz się

OLENA KHOLODKOVA

Zawodowa skrzypaczka posiadająca doświadczenie w pracy pedagogicznej, jak i w występach indywidualnych, zespołowych i z orkiestrą. Ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuki w Charkowie, a obecnie studiuje naukę gry na skrzypcach barokowych na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2017 roku zdobyła II nagrodę podczas VIII International Music Competition w Belgradzie, II nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Scenicznych na Ukrainie.

ADAM PRUCNAL

Muzyk instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, menadżer, wykładowca. Absolwent Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Świętokrzyski), Wydziału Zarządzania – Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie od roku 2016 prowadzi zajęcia ze studentami ostatniego roku studiów w ramach projektu „Artyści jutra”. Członek Akademi Fonograficznej ZPAV, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (członek władz statutowych w latach 2009-2013), STOART. Autor muzyki do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych (m.in. nagrodzony Złotą Maską w 2017 roku „Syn Smoka”). Obecnie współpracuje na stałe m.in. z krakowskim Teatrem Muzycznym Variete, Teatrem Ludowym, Stowarzyszeniem Unicorn, Natural Voice Perfection Institute, Dworkiem Białoprądnickim, Stowarzyszeniem Piwnica św. Norberta, zespołem Krakowskie Przedmieście. Przede wszystkim znany jest jako współautor repertuaru i od początku powstania skrzypek i klawiszowiec zespołu BRAThANKI. Jako czynny twórca i aktywny wykonawca posiada ogromne doświadczenie sceniczne, estradowe i studyjne a także znajomość zagadnień związanych z realizacją nagrań i akustyką pomieszczeń. Właściciel Krakowskiej Składnicy Muzycznej ADAMART www.adamart.pl.

Wcześniej współpracował z bardzo licznymi artystami m.in. w stworzonej i kierowanej od końca lat 80-tych ubiegłego wieku tarnowskiej orkiestrze GAUDIUM czy jako muzyk zespołów m.in Leliwa Jazz Band, ZIYO, zespołu Marka Bilińskiego, Janusza Yaniny Iwańskiego, Artura Gadowskiego. Współpomysłodawca, szef muzyczny i prowadzący program RAJ w TVP1, współpracownik Działu Nagrań Muzyki Rozrywkowej w Polskim Radiu w Warszawie i wtedy producent bardzo wielu nagrań różnych artystów (Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Danuta Błażejczyk, Robert Janowski, DeSu, Katarzyna Groniec, Mieczysław Szcześniak i innych), organizator wielu inicjatyw jak np. Festiwal Piosenki Patriotycznej Religijnej „Polonia Semper Fidelis”, koncertów komercyjnych i zamkniętych dla firm.

INFORMACJE O OPŁACIE

Opłatę za zajęcia należy uiścić z góry do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe Centrum Kultury, którego filią jest Klub Kultury „Wena”.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Bank Pekao SA 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867

Uwaga! W tytule przelewu prosimy zamieścić następujące informacje: wena/zajęcia skrzypiec/imię i nazwisko uczestnika/miesiąc/rok.

Skip to content