Przeskocz do treści

O nas

KLUB KULTURY WENA:

Jesteśmy kameralnym klubem kultury (bodaj najmniejszym w Krakowie), o powierzchni 91 m2. Ta mikro przestrzeń nie ogranicza jednak naszej pomysłowości, a wręcz przeciwnie-wznosi się ona na absolutne wyżyny i granice możliwości. Klub znajduje się w budynku prywatnym położonym na terenie Górki Narodowej, przy ul. ks. Meiera, około 4,5 km od centrum Krakowa.

Jesteśmy jedną z sześciu fili Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Prowadzimy zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, edukacyjne dla osób w każdym wieku.

Dysponujemy 3 salami, a zajęcia taneczne organizujemy w sąsiedniej szkole – Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12.

Obok klubu znajduje się parking z oznaczonymi logiem klubu miejscami.

NASZ ZESPÓŁ:

KIEROWNIK KLUBU:
Agnieszka Matusiak
agnieszka.matusiak@dworek.eu

Pedagog, animator kultury, pilot wycieczek, przewodnik górski, ceramik i z zamiłowania fotograf. Pomysłodawczyni i koordynator wielu projektów z zakresu kultury i sztuki. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Śląskiego, redaktor czasopisma naukowego „Turystyka Kulturowa”, od blisko 20 lat prowadzi pracownię ceramiki „Angoba” w Wadowickim Centrum Kultury, współpracuje z wieloma biurami podróży z całej Polski, odwiedziła ponad 50 krajów świata, w tym kilkukrotnie Chiny. Zdobyła m.in. najwyższe szczyty Bliskiego Wschodu i Afryki oraz bardzo nietypowe szczyty górskie takie jak Pico Turquino na Kubie. Członek Studenckiego Koła Przewodników Górskich „Harnasie” w Gliwicach. Od wielu lat zajmuje się edukacją międzykulturową w teorii i praktyce. Uwielbia pracę z ludźmi, którą łączy z drugą wielką pasją, czyli podróżami.

INSTRUKTOR DS. ORGANIZACJI IMPREZ I PROMOCJI:
Izabela Parkitna-Mierzewa
izabela.parkitna@dworek.eu

Z wykształcenia i zamiłowania chemiczka – ceramiczka, etnolożka i trenerka ukierunkowana na tematykę wielokulturowości i etycznego funkcjonowania we współczesnym świecie globalnych współzależności. Nieustannie poszukująca nowych wyzwań i obszarów wiedzy do zgłębienia absolwentka studiów podyplomowych Ekonomia społeczna (MSAP UEK, 2012) i Rolnictwo (URK). Zagorzała ogrodniczka i obserwatorka przyrody. W wolnych chwilach maluje, haftuje, szyje, remontuje, odnawia i daje nowe życie starym rzeczom.

Współpracujemy z kadrą profesjonalnych i pełnych pasji instruktorów. Informacje o nich znajdują się w opisach poszczególnych zajęć.

JAK DO NAS DOTRZEĆ?

Nasz budynek zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy ks. Meiera 11. Klub znajduje się w prywatnym budynku o kolorze zielonym, z napisem NICOLA na jego dachu.

Klub znajduje się z lewej strony budynku, można do niego wejść przez dwoje przeszklonych drzwi, pierwsze drzwi od strony bramy są otwierane okazjonalnie, w przypadku imprez lub wybranych zajęć.

Możesz do nas dotrzeć:

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Data aktualizacji: 19.07.2023.

Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje o dostosowaniu naszych działań do osób z niepełnosprawnościami.

W sprawach ogólnych możesz się z nami kontaktować, pisząc na adres: wena@dworek.eu lub dzwoniąc po numer: +48 533 356 094.

Koordynatorem dostępności w całej sieci Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” jest Magdalena Ochocka. Można się z nią skontaktować pod adresem: magdalena.ochocka@dworek.eu lub numerem: +48 12 420 49 66.

Mecenat

Skip to content