Przeskocz do treści
Klawisze akodreonu

Warsztaty gry na akordeonie

przedział wiekowy: 7+ 7+
indywidualne
płatne
zapisy

Akordeon to niebywały instrument, który przeżywa swój renesans. Gra na akordeonie daje możliwość kierowania dynamiką występu oraz barwą dźwięku, a przy jego pomocy można grać każdy styl muzyczny.

Chętnych do spróbowania gry na tym arcyciekawym i dającym wiele możliwości instrumencie zapraszamy na indywidualne bądź grupowe zajęcia.

INFORMACJE PRAKTYCZNE O ZAJĘCIACH GRY NA AKORDEONIE

Prowadzący: Tomasz Drabina

Termin: wrzesień 2023–czerwiec 2024 raz w tygodniu: piątek

Opłata: 65,00 zł/zajęcia 45 min

Zajęcia ustalane są indywidualnie.

Zapisz się

TOMASZ DRABINA

Muzyk, akordeonista, kompozytor i pedagog, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany utworami autorskimi o filmowo-ilustracyjnym charakterze, prezentuje w recitalu „AKORDEON NA DRABINIE”. Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami proponuje grupę „AVIACCORD” (wokal, saksofon, akordeon, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na własnych kompozycjach. Formacja „TANGREEN” (skrzypce, wokal, akordeon, instrumenty perkusyjne), inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje na kwartet „AVIACCORD – musette” (wokal, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne) prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX – lecia międzywojennego. Zaczerpnięty z tradycji wielu pokoleń a oparty na oryginalnym śpiewie góralskim folklor łuku Karpat z Polski, Słowacji i Rumunii to główny nurt kapeli ludowej „SMEREK” (wokale, skrzypce, akordeon, altówka, kontrabas).

INFORMACJE O OPŁACIE

Opłatę za zajęcia należy uiścić z góry do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe Centrum Kultury, którego filią jest Klub Kultury „Wena”.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Bank Pekao SA 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867

Uwaga! W tytule przelewu prosimy zamieścić następujące informacje: wena/gitara/imię i nazwisko uczestnika/miesiąc/rok.

Skip to content