Przeskocz do treści
Scena teatralna , na której soi w kręgu grupa osób w żółtym świetle.

Warsztaty aktorskie Stress Fighter 

grupowe
płatne
zapisy

Nasza nowa propozycja dla dorosłych -warsztaty aktorskie! Będziemy pracować w oparciu o proste „gry teatralne”, „etiudy aktorskie” i „improwizacje”, autorstwa: Violi Spolin, Stephena Booka, Lee Strasberga, Stanisławskiego, Czechowa i Uty Hagen. Prosta struktura gry, jaką ma większość ćwiczeń, to wyjątkowo skuteczny środek do uzyskiwania spontanicznych i intuicyjnych reakcji jak i pełnego skupienia się na „tu i teraz”.  Gra w sposób naturalny tworzy wspólnotę, sprzyja zaangażowaniu, a jednocześnie daje uczestnikom radość, ekscytację i nieograniczoną odwagę . 

Jednocześnie te same ćwiczenia świetnie sprawdzają się w pracy nad własnym rozwojem, poszerzają świadomość własnej ekspresji i świadomość własnego ciała, a także przełamują lęki, kompleksy i blokady. Ponadto rozwijają kreatywność i zdolność  koncentracji – umiejętności te przydają nam się na wielu innych płaszczyznach.

Warto dodać, że metoda i filozofia Strasberga ma na koncie wielu sławnych wychowanków np. Marlona Brando i jest najpopularniejszą metodą doskonalenia techniki aktorskiej na rynku zachodnim, czyli w Hollywood.. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE O WARSZTATACH TEATRALNYCH DLA DOROSŁYCH:

Zajęcia prowadzi: Fryderyka Molenda

Termin zajęćlistopad 2023–czerwiec 2024, zazwyczaj drugi weekend każdego miesiąca, sobota i niedziela, godz. 10:00-12:00.

TERMINY ZAJEĆ: 24-25 lutego 2024, 9-10 marca 2024, 13-14 kwietnia 2024, 11-12 maja 2024

Opłata: 130 zł/dwa spotkania po 120 min.

Zapisz się

FRYDERYKA MOLENDA

Studiuje „Aktorstwo dramatyczne” w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.
Obecnie jest na V roku. Niedawno skończyła grać swój spektakl dyplomowy „Cześć…jestem Sara” w reżyserii Tomasza Wysockiego, za który dostała nagrodę aktorską na 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi”. Na małym
ekranie można ją zobaczyć w serialu „M jak miłość”, „Ślad”, „Erynie” i „Zakochani po uszy”, a niedługo zadebiutuje w filmie u Jana Matuszyńskiego! Jest pasjonatką aktorstwa, psychologii i nauki języków.

INFORMACJE O OPŁACIE

Opłatę za zajęcia należy uiścić z góry do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe Centrum Kultury, którego filią jest Klub Kultury „Wena”.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Bank Pekao SA 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867

Uwaga! W tytule przelewu prosimy zamieścić następujące informacje: wena/zajęcia teatralne/imię i nazwisko uczestnika/miesiąc/rok.

Skip to content