Przeskocz do treści
Obrazek przestawia napis art wypełniony kolorowymi wzorami.

Grafika komputerowa dla młodzieży 11-15 lat

grupowe
płatne
zapisy
przedział wiekowy: 11-15 11-15

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z podstawowymi funkcjami programów Affinity Photo i Affinity Designer.

W Affinity Photo będziemy zajmować się obróbką zdjęć: wycinaniem, kadrowaniem, usuwaniem szumów, pracą na światłach, wzmacnianiem kontrastu, intensywności i nasycenia kolorów, pracą na warstwach, wprowadzaniem filtrów zdjęć, zmianą rozdzielczości i wymiarów zdjęć, łączeniem i tworzeniem plików jpg, png i pdf i ich wykorzystaniem.

Na późniejszym etapie zajęć w programie Affinity Designer będziemy tworzyć projekty plakatu, baneru lub ulotki. Zapoznamy się z różnorodnością czcionek, możliwościami ich obróbki i używania filtrów. Będziemy pracować na obiektach wektorowych, poznamy krzywe Béziera. Przygotujemy też prace do publikacji w intrenecie i do druku.

INFORMACJE PRAKTYCZNE O ZAJĘCIACH GRAFIKI KOMPUTEROWEJ DLA DZIECI i MŁODZIEŻY W WIEKU 11-15 LAT

Prowadząca: Agnieszka Krzyżanowska-Kasjanowicz

Termin: wrzesień 2023–czerwiec 2024, piątki, godz. 16:30-18:00

Opłata: 120 zł/miesiąc (średnio 4 spotkania)

Zapisz się

AGNIESZKA KRZYŻANOWSKA-KASJANOWICZ

Ukończyła Malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się designem i projektowaniem graficznym. Bierze udział w zarządzaniu stowarzyszeniem artystycznym, organizuje wydarzenia kulturalne, szkolenia oraz eventy artystyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracując z galerią sztuki była kuratorką i organizatorką wielu wystaw. Od wielu lat prowadzi dla dzieci i młodzieży twórcze warsztaty i zajęcia z animacji poklatkowej. Dużym powodzeniem cieszą się też jej warsztaty malarstwa i rysunku dla osób dorosłych, na których uczestnicy rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę i doskonalą techniki plastyczne. Jej autorski projekt Kreatywnych Warsztatów Artystycznych otrzymał stypendium w ramach programu Kultura Odporna.

INFORMACJE O OPŁACIE

Opłatę za zajęcia należy uiścić z góry do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe Centrum Kultury, którego filią jest Klub Kultury „Wena”.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Bank Pekao SA 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867

Uwaga! W tytule przelewu prosimy zamieścić następujące informacje: wena/grafika dla młodzieży/imię i nazwisko uczestnika/miesiąc/rok.

Skip to content