Przeskocz do treści

Spotkanie oraz promocja książek Olgi Lewandowskiej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie z Olgą Lewandowską.
Porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z problemem depresji poprodowej, jak ją rozpoznać, co zrobić kiedy już wiemy z czym się zmagamy?
niedziela 19 marca 2023, godz. 16.00


„Cztery kobiety Cztery historie. Jak rozpoznać i pokonać depresję ciążową i poporodową”

Książka i ebook pod tytułem „Cztery kobiety Cztery historie. Jak rozpoznać i pokonać depresję ciążową i poporodową” – jest skierowana przede wszystkim do kobiet cierpiących na depresję ich bliskich, rodzin i przyjaciół. Losy głównych bohaterek: Laury, Adrianny, Edyty i Natalii są oparte na faktach. Dzięki temu czytelniczki mogą porównać swoje objawy z tymi opisanymi w książce, co pomoże im rozpoznać czy cierpią na depresję.
Bohaterki przeżywając samotność, smutek, poczucie winy, mimo wszystko szukały pomocy. Znalazły ją zarówno u ludzi, jak i u Świętych w Niebie. Książka łączy w sobie powieść z poradnikiem oraz zawiera modlitewnik, który może być kołem ratunkowym, nawet w najtrudniejszej sytuacji. Powieść ma przynieść nadzieję i otuchę chorym i ich bliskim, sprawić, że cierpiąca na depresję kobieta nie będzie się czuła już taka samotna i nierozumiana. „Cztery kobiety Cztery historie” zawiera wskazówki dla bliskich, dla otoczenia chorej osoby – jak mają się zachowywać aby wspierać a nie ranić. Opinie moich pierwszych czytelników wskazują, że jest to pozycja tak na prawdę dla wszystkich. Uwrażliwia, wzrusza. W książce znajdziecie również opisane codzienne małe cuda, które wywołają uśmiech na waszych twarzach. Bohaterowie to ludzie z krwi i kości, mylą się, podnoszą po upadkach, ślizgają na powierzchni życia, a niekiedy też na niej tańczą.

Tomik „Blask zwierciadła”

” Blask zwierciadła” ma zawierać Boże Słowo „odbite przeze autorkę” i wyrażone w jej poezji. Zamieszczone w tomiku utwory powstały pod wpływem refleksji nad relacją z Bogiem i ludźmi, oraz osobistych przeżyć poetki. Bardzo często występują odwołania do Pisma Świętego, cytaty fragmenty, Słowo Boga zostaje wplecione w nasze życiowe doświadczenia. Sfera sacrum i profanum przenikają się. Ważne motywy to: wiara, nadzieja i miłość, ale też poszukiwanie pokoju, przebaczenie i wdzięczność dla Stwórcy. Autorka z powodzeniem wzbudza w czytelniku poczucie wdzięczności za dar istnienia.
Czytelnik może się w tych wierszach przejrzeć jak w lustrze. Przywołują one skojarzenia, obrazy, wspomnienia. Celem autorki jest przywracanie tradycyjnym wartościom miejsca w dyskursie współczesnym.
Dzięki wierszom czytelnicze horyzonty poszerzają się, utwory poetyckie podejmują tematykę ponadczasową a zatem nadal aktualną.

Skip to content