Przeskocz do treści
Obrazek przestawia napis art wypełniony kolorowymi wzorami.
Warsztat

Letni maraton artystyczny dla młodzieży i dorosłych

Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty

Serdecznie zapraszamy na doroczny Letni Maraton Artystyczny dla starszej młodzieży i dorosłych.

I tydzień 1, 3, 5 lipca 2024

II tydzień 8, 10, 12 lipca 2024

godzina 18.00-20.00

Letni maraton artystycznyto warsztaty skierowane do osób dorosłych. Na zajęciach będziemy poznawać ciekawe techniki artystyczne i tworzyć w nich prace graficzne oraz malarskie. Czekają nas przygody z linorytem, akwarelą i suchym pastelem.

Pastel suchy – warsztaty 1 i 3 lipca 2024, godz. 18.00-20.00

Pastel suchy to technika malarska, w której używamy barwnych pałeczek. Praca powstaje poprzez wcieranie pasteli w papier, najlepiej lekko fakturowany. Nie potrzebujemy wody ani innego rozpuszczalnika. Kolor pasteli jest jasny, świetlisty i niezwykle subtelny, dzięki czemu w pracach można uzyskać bardzo dekoracyjne i delikatne efekty. Dla uzyskania subtelnych przejść kolorystycznych rozcieramy pastele za pomocą różnej grubości wiszerów. Pastel jest techniką nietrwałą i w celu jego utrwalenia stosujemy fiksatywę.

Linoryt – warsztaty 5 i 8 lipca 2024, godz. 18.00-20.00

Linoryt to technika druku wypukłego, w której matryca wykonana jest z linoleum. Naniesiony rysunek na linoleum żłobimy za pomocą dłutek i nożyków. Linoleum jest łatwe do obróbki i odporne na uszkodzenia, a rycie w nim łatwe i możliwe we wszystkich kierunkach. Wycinamy wszystkie miejsca, które nie będą pokrywane farbą. Aby uzyskać czarną grafikę na białym tle, trzeba wyciąć całe tło pozostawiając wypukłe linie rysunku. Odbitki wykonujemy za pomocą kostki introligatorskiej lub ręcznej praski.

Akwarela – warsztaty 10 i 12 lipca 2024, godz. 18.00-20.00

Akwarela to technika malarska, polegająca na malowaniu wodną zawiesiną pigmentów na chłonnym podobraziu – fakturowanym papierze celulozowym lub bawełnianym. Malowanie polega na stopniowym nakładaniu cienkich, transparentnych warstw farby, przez które przebija podłoże. Akwarela wymaga precyzji i dokładności w nakładaniu farb. Dokonywanie poprawek
i retuszy jest utrudnione, gdyż nie możemy usunąć namalowanego fragmentu, a jedynie lekko go modyfikować.

Koszt: 50 zł/warsztat

Cykl 6 warsztatów 300 zł

Dla wszystkich posiadaczy kart KKR+ i KKN rabat 50% na warsztaty.

Warsztaty dofinasowane ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty
Warsztaty

Podobne wydarzenia

Skip to content