Przeskocz do treści
Zdjęcie przedstawia stare aparaty fotograficzne
Plener

7 urodziny Klubu Kultury Wena! Plener fotograficzny

Warsztaty artystyczne
grupowe
plenerowe
zapisy

W tym roku świętujemy 7 urodziny, a zatem zaplanowaliśmy aż 7 wydarzeń!

Światło, kompozycja, kadr, struktura, kreatywność. Zapraszamy młodzież i dorosłych na plener fotograficzny, w trakcie którego zmierzymy się z tematem fotografii architektury. Poszukamy ciekawego, nietuzinkowego, kreatywnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Będziemy uważnie obserwować i rejestrować. Skupimy się na świetle i kompozycji. 

Prowadzenie: Marzena Kolarz, mieszka i pracuje w Krakowie. Jest artystką, fotografką, projektantką ubioru i mamą. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Szczególnie zainteresowana jest eksperymentem, fotografią kreacyjną, technikami historycznymi, fotografią otworkową, fotografią mody. Techniki fotograficzne stara się świadomie wykorzystać do budowania własnych, autobiograficznych opowieści.

W 2020 obroniła doktorat na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, otrzymując tytuł doktora sztuk. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Studia magisterskie ukończone z wyróżnieniem w 2007, licencjackie w 2005. Dyplom magisterski w dwóch pracowniach: Fotografii Intermedialnej oraz Fotografii Reklamowej. Dyplom licencjacki w pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. 

Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Instytucie Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz  około dwudziestu indywidualnych. Bardzo często pełniła również funkcję kuratora wystaw fotograficznych. Uczestniczka festiwali i konferencji związanych z fotografią. Wielokrotna stypendystka: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Szkolnictwa Wyższego oraz stypendiów dla najlepszych studentów i doktorantów. Ma na koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych m.in. tytuł International Fine Art Photographer of the Year IPHOTY 2016, 1 miejsce w Cyberfoto 2016, 1 miejsce w kategorii Fashion and Beauty Chromatic Awards 2017. 

Zapisy drużyn: Formularz zapisu – Klub Kultury Wena (dworek.eu)

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Spotkanie dofinansowane ze środków Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Warsztaty artystyczne
Skip to content