Kalendarium wydarzeń


Brak wydarzeństy
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
Zajęcia muzyczne i taneczne

Zajęcia muzyczne i taneczne


MARTYNA KANTOR
Swoją taneczną przygodę rozpoczęła w wieku 5 lat w jednym z opolskich zespołów tańca nowoczesnego. Przez następne lata poszerzała swoje umiejętności taneczne w zakresie tańca nowoczesnego, klasycznego oraz współczesnego. Uczestniczka wielu konkursów tanecznych, zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec ze specjalnością tancerz-choreograf. Swoje umiejętności z zakresu tańca klasycznego rozwijała pod skrzydłami bardzo doświadczonych pedagogów tańca min. mgr Gienadij Rybalchenko, mgr Beata Brożek-Grabarczyk, mgr Paulina Sałek, solistów teatru wielkiego w Łodzi. Uczestniczka licznych warsztatów zarówno w Polsce jak i za granicą.

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci.

URSZULA LIS-MOLENDA
Dyplomowany instruktor tańca ludowego i polskich tańców narodowych stawiający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, współpracowała m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca „Proszowiacy” (Proszowice), Zespołem Pieśni i Tańca „Miechów”, prowadzi zajęcia taneczne ogólnorozwojowe dla dzieci na bazie wielu technik tańca oraz warsztaty z tańców ludowych, uczestniczyła w licznych ogólnopolskich warsztatach i seminariach z różnych technik tanecznych, wychowanka Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”, członek Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej.

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi zajęcia Tańce w kręgu.

OLENA KHOLODKOVA
Zawodowa skrzypaczka posiadająca doświadczenie w pracy pedagogicznej, jak i w występach indywidualnych, zespołowych i z orkiestrą. Ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuki w Charkowie, a obecnie studiuje naukę gry na skrzypcach barokowych na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2017 roku zdobyła II nagrodę podczas VIII International Music Competition w Belgradzie, II nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Scenicznych na Ukrainie.

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi zajęcia nauki gry pianinie, skrzypach i altówce.


ADAM PRUCNAL
Muzyk instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, menadżer, wykładowca. Absolwent Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Świętokrzyski), Wydziału Zarządzania - Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie od roku 2016 prowadzi zajęcia ze studentami ostatniego roku studiów w ramach projektu „Artyści jutra”. Członek Akademi Fonograficznej ZPAV, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (członek władz statutowych w latach 2009-2013), STOART. Autor muzyki do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych (m.in. nagrodzony Złotą Maską w 2017 roku „Syn Smoka”). Obecnie współpracuje na stałe m.in. z krakowskim Teatrem Muzycznym Variete, Teatrem Ludowym, Stowarzyszeniem Unicorn, Natural Voice Perfection Institute, Dworkiem Białoprądnickim, Stowarzyszeniem Piwnica św. Norberta, zespołem Krakowskie Przedmieście. Przede wszystkim znany jest jako współautor repertuaru i od początku powstania skrzypek i klawiszowiec zespołu BRAThANKI. Jako czynny twórca i aktywny wykonawca posiada ogromne doświadczenie sceniczne, estradowe i studyjne a także znajomość zagadnień związanych z realizacją nagrań i akustyką pomieszczeń. Właściciel Krakowskiej Składnicy Muzycznej ADAMART www.adamart.pl.

Wcześniej współpracował z bardzo licznymi artystami m.in. w stworzonej i kierowanej od końca lat 80-tych ubiegłego wieku tarnowskiej orkiestrze GAUDIUM czy jako muzyk zespołów m.in Leliwa Jazz Band, ZIYO, zespołu Marka Bilińskiego, Janusza Yaniny Iwańskiego, Artura Gadowskiego. Współpomysłodawca, szef muzyczny i prowadzący program RAJ w TVP1, współpracownik Działu Nagrań Muzyki Rozrywkowej w Polskim Radiu w Warszawie i wtedy producent bardzo wielu nagrań różnych artystów (Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Danuta Błażejczyk, Robert Janowski, DeSu, Katarzyna Groniec, Mieczysław Szcześniak i innych), organizator wielu inicjatyw jak np. Festiwal Piosenki Patriotycznej Religijnej „Polonia Semper Fidelis”, koncertów komercyjnych i zamkniętych dla firm.

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi zajęcia nauki gry na keyboardzie, zespół wokalny oraz indywidualne zajęcia śpiewu .KRZYSZTOF NAKOŃCZY
Nauczyciel gry na gitarze, gitarzysta, basista, kompozytor oraz producent muzyczny.
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, specjalność gitara elektryczna. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz stopień nauczyciela mianowanego.
Ma w swym dorobku współpracę z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (Zbigniew Wodecki, Andrzej Cudzich, Big Gala Band, Big Band Dobczyce, Poet AF Black).
W czerwcu 2015 wraz z wokalistą oraz producentem muzycznym Poet AF Black (SA) wydał album dl-u-lb zatytułowany „Outside The Box”. Jest czynnym, koncertującym muzykiem i obecnie zasila takie zespoły muzyczne jak Kapela Górole, Jazz Party, Grass Band, Ayal Band i Not Perfect.

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze.


TOMASZ DRABINA
Muzyk, akordeonista, kompozytor i pedagog, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany utworami autorskimi o filmowo-ilustracyjnym charakterze, prezentuje w recitalu „AKORDEON NA DRABINIE”. Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami proponuje grupę „AVIACCORD” (wokal, saksofon, akordeon, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na własnych kompozycjach. Formacja „TANGREEN” (skrzypce, wokal, akordeon, instrumenty perkusyjne), inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje na kwartet „AVIACCORD – musette” (wokal, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne) prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX – lecia międzywojennego. Zaczerpnięty z tradycji wielu pokoleń a oparty na oryginalnym śpiewie góralskim folklor łuku Karpat z Polski, Słowacji i Rumunii to główny nurt kapeli ludowej „SMEREK” (wokale, skrzypce, akordeon, altówka, kontrabas).

W Klubie Kultury „Wena” prowadzi zajęcia nauki gry na akordeonie.