Kalendarium wydarzeń
3 urodziny Klubu Kultury
08 wrz nd, 15:00
3 urodziny Klubu Kultury "Wena" - Święto Mieszkańców Górki Narodowej
17 wrz wt, 10:00
STREFA RODZICA: Hiszpański dla maluchów z rodzicami
18 wrz śr, 9:00
STREFA RODZICA: Zajęcia muzyczne "Grajki"
19 wrz czw, 9:00
Strefa Rodzica - SMYKO – MULTISENSORYKA ®
24 wrz wt, 10:00
STREFA RODZICA: Hiszpański dla maluchów z rodzicami
25 wrz śr, 9:00
STREFA RODZICA: Zajęcia muzyczne "Grajki"
26 wrz czw, 9:00
Strefa Rodzica - SMYKO – MULTISENSORYKA ®
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp płatny

KURS PHOTOSHOPA od podstaw

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z programem Ps, jak i tych, którzy znają jego podstawy, ale chcieliby usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności postprodukcji zdjęć.

Podczas zajęć sporo czasu poświęcimy profesjonalnemu wywołaniu RAWów, a jeśli dotąd fotografowałeś/fotografowałaś w formacie jpeg będzie można dowiedzieć się jak pracować nad wyglądem tego typu zdjęć. Nauczysz się jak poprawić zdjęcia z wakacji czy wypraw, a także retuszować fotografie portretowe.

W Photoshopie możesz w zaawansowany sposób edytować zdjęcie lokalnie – choćby za pomocą słynnych masek. Możesz pracować na wielu warstwach zdjęcia i warstwy te kreatywnie mieszać ze sobą, tworząc nową jakość i wygląd fotografii. Możesz tworzyć fotomontaże, usuwać niepotrzebne elementy ze zdjęcia bądź dodawać nowe. Możesz w zaawansowany sposób kontrolować wygląd skóry modelki, czy kształt jej sylwetki.

Warsztaty będą trwały dwa dni (sobota i niedziela), po 6 godzin zegarowych każdego dnia, z godzinną przerwą na lunch (we własnym zakresie). Przez cały czas trwania zajęć dostępna będzie kawa, herbata i słodkie przekąski.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W czasie dwudniowego kursu zajmiemy się m.in. następującymi zagadnieniami:

- Wywoływanie RAWów (omówimy to bardzo dokładnie)

- kadrowanie i przygotowanie zdjęcia do publikacji w internecie/do wydruku

- korekta barwna i tonalna zdjęcia (czyli jak poprawić kolorystykę, odcień i tonację zdjęcia)

- praca z maskami (czym są maski i jak za ich pomocą możemy wpływać na wygląd zdjęcia, czym różni się „biała” maska od „czarnej” maski)

- warstwy i tryby mieszania warstw (jak je tworzyć, jak ze sobą mieszać, jak używać warstw korekcyjnych/warstw dopasowania wraz z dołączonymi do nich maskami)

- efekty kolorystyczne (gotowe presety ze stylami kolorystycznymi są Ci znane choćby z Instagrama, nauczysz się tworzyć je sam/sama i nadawać swoim zdjęciom nową, niepowtarzalną kolorystykę)

- praca ze zdjęciem cz-b/monochromatycznym (różne sposoby na zamianę zdjęcia kolorowego na cz-b, tonowanie zdjęcia czarno – białego)

- retusz portretu/sylwetki (jak w sposób niedestruktywny usunąć wszelkie niedoskonałości cery, jak powiększyć oczy, czy usta, wyszczuplić owal twarzy, wysmuklić sylwetkę, poprawić wygląd włosów)

- usuwanie niepotrzebnych elementów ze zdjęcia, klonowanie.

Potrzebne Ci będą:

- własny laptop z zainstalowanym Photoshopem, najlepiej najnowszą wersją CC. Jeśli nie masz tego programu możesz zainstalować wersję próbną (ważną 7 dni),

- myszka lub tablet graficzny,

- notatnik i długopis.

Prowadzenie: Agnieszka Jaworska/Uniwersytet Śląski

http://www.pracownia-fotografii.us.edu.pl/kadra/agnieszka-jaworska/

http://agajaworska.com/


Zapisy: https://wena.dworek.eu/zapisy

Koszt: 300 zł/osoba

Przy WPŁACIE do 20 MARCA 10% rabatu: koszt jedynie 270 zł!
Zobacz inne wydarzenia